آموزش و مقالات|سرای سالمندان افق فردا|افق فردا|خانه سالمندان افق فردا|خانه سالمندان افق فردا در اصفهان
مرکز جامع خدمات توانبخشی سالمندان افق فردا در سال 1384 تاسیس شد و در آن هنگام با تعدادی سالمند خانم و اقا فعالیت خود را آغاز نمود . علاوه بر بخش مراقبتی ، پزشکی ، توانبخشی و بخش ویزیت در منزل و بخش دریافت یارانه برای خانواده های بی بضاعت در نظر گرفته شده و همچنان به فعالیت خود کماکان ادامه می دهد. سرای سالمندان افق فردا
آموزش و مقالات|سرای سالمندان افق فردا|افق فردا|خانه سالمندان افق فردا|خانه سالمندان افق فردا در اصفهان
74
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-74,bridge-core-2.9.0,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-27.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

=

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‏های آمریکا لیز خوردن و افتادن از علل اصلی حوادثی است که سالمندان در خانه دچار آن می‏شوند.برای پیشگیری از این حوادث لازم است اقداماتی در خانه انجام دهید.

زمین خوردن یکی از عوامل اصلی جراحت‌های منجر به فوت در بیماران 65 سال به بالا است. در یک سوم این سالمندان ضعف بینایی و جسمانی، مصرف دارو، موانع خطرناک نظیر کفپوش‌های لیز و کمبود نور کافی از عوامل اصلی زمین خوردن محسوب می‌شوند. اما خیلی از این زمین خوردن‌ها قابل پیشگیری هستند. از بهترین راه‌ها برای اینکه والدین خود را همیشه سرپا نگه دارید این است که این موانع را از خانه آن‌ها دور کنید. برای مثال گوشه‌های فرش و موکت را مهار کرده و از جمع شدن و تاخوردگی آن‌ها جلوگیری کنید. کف حمام را با چسباندن کفپوش‌های ضدسُرخوردن، ایمن کنید. همچنین روی دیوار دستگیره‌هایی نصب کنید.

اولین مزیت افق فردا نسبت به سایر مراکز

بهداشت و نظافت فردی و عمومی

 

مرکز توانبخشی افق فردا تلاش بسیاری در حیطه ی بهداشت و حفظ پاکیزگی و نظافت فردی و عمومی مرکز به عمل آورده است به طوری که هفته ای 2 باربرنامه استحمام برای سالمندان ترتیب داده وهمچنین با پاکیزه و آراسته نگه داشتن صورت و بدن به کمک رسیدگی مداوم مادر یار و پدر یار و حضورمرتب آرایشگر و همچنین تعویض به موقع پوشینه و ماساژ با روغن بادام و نرمشهای بدنی از جمله حرکت دادن صحیح دست و پا و گردن با هماهنگی فیزیوتراپ باعث شده همه سالمندان با نشاط گردند و دچار زخم بستر نشده و از طرفی محیط زندگی آنها تمیز و بهداشتی باشد.

مشکلات حافظه به حدی است که منجر به دشواری در انجام فعالیت‌های عادی روزانه نظیر نظافت، پخت و پز و کار شده است. این مشکل زمانی تشدید می‌شود که والدین شما سعی می‌کنند مشکل زوال حافظه خود را از دیگران مخفی کرده یا از مراجعه به پزشک برای سنجش حافظه سرباز می‌زنند. بدنامی و وحشت از اسم «آلزایمر» و سایر گونه‌های زوال عقل، باعث می‌شود افراد سالخورده از مراجعه به پزشک و روبرو شدن با این بیماری فرار کنند. از آنجا که والدین سالخورده در مراجعه به پزشک به ویژه برای مشکلات ناشی از کهولت سن، نظیر ضعف حافظه، سرسخت و سمج هستند در صورت مشاهده هر گونه ضعفی در حافظه والدینتان، آن‌ها را ملزم کنید به پزشک مراجعه کنند. اگرچه بسیاری از انواع زوال عقل قابل درمان نیستند اما می‌توان روند بروز و پیشرفت برخی از آن‌ها را کند‌تر کرد.

دومین مزیت افق فردا نسبت به سایر مراکز

ملاقات هر روزه

 

این امر به این دلیل صورت گرفته تا سالمندان دچار خلا عاطفی نگردند یکی از دلایلی که ممکن است سالمندان را دچاره نگرانی کند دوری از خانواده است و این امر عاملی می باشد تا سالمند دچار سردرگمی شده و احساس دلتنگی بنماید و ما این مشکل را با ملاقات هر روزه وهمکاری تنگاتنگ خانواده ها مرتفع نموده ایم.

ورزش در افراد سالخورده با تقویت عضلات و استخوان‌ها، بهبود تعادل و کاهش دردهای آرتروز باعث کم کردن پیامدهای جسمی و روانی ناشی از کهولت سن می‌شود. مطالعات متعدد نشان می‌دهد افزایش خون‌رسانی به مغز که ناشی از انجام فعالیت‌های ورزشی است نیز می‌تواند قوای ادراکی مغز را حفظ کرده و ضمن افزایش سلامت مغز، علائم ابتلا به افسردگی را در سالمندان به حداقل برساند.

سومین مزیت افق فردا نسبت به سایر مراکز

کادر متخصص و با تجربه

 

مرکز افق فردا سعی نموده است با جذب افراد ماهر و متخصص در حوزه های گوناگون بازده خدمات و رسیدگی خود را تا حد ممکن بالا ببرد و توسط مدیریت فنی و مسئول به صورت مداوم با استفاده از دوربین های مدار بسته وضعیت نگهداری مددجوها کنترل و بررسی می گردد .

دانشکده پزشکی و سلامت هاروارد اعلام می‌کند که به طور میانگین، زنان بالای 70 سال بیشتر ساعات بیداری خود را در حال نشستن یا دراز کشیدن سپری می‌کنند. همچنین نتایج مطالعه جدیدی نشان می‌دهد یک فرد 65 ساله به طور میانگین در هفته 48 ساعت تلویزیون تماشا می‌کند که این رقم معادل هفت ساعت در روز است.